efinansier.pl

300x250 efinansier

Pożyczki pozabankowe

Pożyczki pozabankowe oferowane są przez podmioty/firmy prywatne i skierowane są do osób, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z usług banków, które działają na podstawie specjalnych zezwoleń i są nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Status banku wymusza spełnienie restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa i niesie ze sobą przynależność do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co jest bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa osób, powierzających mu swoje oszczędności. Dla pożyczkobiorcy natomiast istotne jest to, że Prawo bankowe zabrania udzielenia kredytu osobie nie posiadającej zdolności kredytowej czyli - ocenianej wg bankowych kryteriów - zdolności do terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami i prowizjami. Podmioty nie będące bankami są bardziej liberalne w tym zakresie, stosują mniej wymagające metody oceny ryzyka kredytowego, ale narażają się tym samym na wyższe ryzyko udzielenia pożyczek, których klient nie będzie umiał spłacić. Aby zrekompensować sobie wynikające z tego straty, firmy te stosują nieco wyższe oprocentowanie, opłaty i prowizje w porównaniu do ofert bankowych.

Banki korzystają z informacji zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), oraz zobowiązane są do regularnego przekazywania tam pełnych i kompletnych danych o klientach i ich zobowiązaniach. Firmy nie będące bankami nie mają obowiązku wymieniać informacji o zadłużeniu swoich klientów. Często też nie biorą pod uwagę zgromadzonych tam na ich temat informacji.

Aby otrzymać pożyczkę pozabankową przeważnie należy spełnić kilka warunków:
- na stałe mieszkać i pracować w Polsce;
- mieć ukończone 18 lat;
- posiadać rachunek w którymkolwiek z polskich banków oraz aktywny telefon komórkowy;

Najczęściej by ubiegać się o pożyczkę pozabankową wystarczy okazać tylko dowód osobisty lub podać jego numer. Niektóre podmioty pozabankowe mogą jednak dodatkowo prosić np. o zaświadczenie o zatrudnieniu.

W razie potrzeby związanej z tym produktem finansowym staramy się służyć pomocą i radą. Zapraszamy do korzystania z opcji kontakt.

Wpisz swój adres e-mail, prześlemy Ci za darmo informacje o dostępnych pożyczkach pozabankowych.

Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Home Pożyczki pozabankowe