Kredyt podlega przepisom ustawy Prawo Bankowe. Jest to zawarta na piśmie umowa, w której kredytodawca (wyłącznie bank lub SKOK) przekazuje do dyspozycji kredytobiorcy określoną kwotę pieniędzy, a kredytobiorca zobowiązuje się do jej spłaty wraz z odsetkami i prowizjami w ustalonych w umowie terminach.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju kredyty – celowe lub na dowolny cel.

Kredyt gotówkowy to kredyt udzielany na dowolny cel konsumpcyjny.

kredyt gotówkowy z prostymi zasadami

Należy pamiętać, że prawo zabrania udzielenia kredytu osobie nie posiadającej zdolności kredytowej czyli - ocenianej wg bankowych kryteriów - zdolności do terminowej spłaty kredytu wraz z odsetkami i prowizjami. By dokonać takiej oceny bank lub Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, może zażądać licznych dokumentów na jej potwierdzenie. Skorzysta również z informacji zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej (BIK), w którym znajdują się pełne i kompletne dane o klientach i ich zobowiązaniach. Przekaże tam również nasze dane związane z kredytem, o który się ubiegamy. Zdarza się, że bank zminimalizuje konieczne formalności. Wtedy jednak warto dobrze przyjrzeć się oferowanym warunkom, gdyż im łatwiej można dostać kredyt od banku, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie on droższy.

Raty oferowanych kredytów mogą być stałe lub malejące (odsetki w każdej racie zależą kwoty pozostałej do spłacenia). W kredycie z ratami malejącymi zapłacimy mniej z racji odsetek.

Porównując oferty kredytów warto zwrócić uwagę nie tylko na oferowaną wysokość oprocentowania, ale też na ilość i wysokość opłat dodatkowych – prowizji, ew. ubezpieczeń itp.

Dopiero Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – RRSO odzwierciedla rzeczywiste relacje pomiędzy kwotą kredytu a całkowitym jego kosztem.

W razie potrzeby związanej z tym produktem finansowym staramy się służyć pomocą i radą. Zapraszamy do korzystania z opcji kontakt.

Wpisz swój adres e-mail, prześlemy Ci za darmo informacje o dostępnych pożyczkach i kredytach gotówkowych.

Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

 

Początek strony